Medarbetare

 

 

Ann Nyström

Destinationschef

ann.nystrom2@malmo.se

Mobil: 0733-109727

Ansvarar för att vi hela tiden ökar Malmös attraktivitet och utbud för att locka flera besökare, oavsett reseanledning. Samordnar resurser för att driva och koordinera marknadsföringen och utvecklingen av Malmö som attraktiv destination. I det ingår att antalet möten, kongresser och publika evenemang kontinuerligt ökar i Malmö.

Marie Holmberg

Malmö Turism stab

Projektledare Affärsutveckling / Hållbarhetsansvarig

marie.holmberg@malmo.se

Mobil: 0709-34 22 06

Anna Wittgren

Affärsområdeschef Privatresor

anna.wittgren@malmo.se

Telefon: 040-34 22 09

Mobil: 0709-34 22 09

Arbetsuppgifter: Ansvarar för arbetet på privatresesektionen. Kontaktperson för internationella samarbeten och flygbearbetning.

Ola Nilsson

Projektledare e-commerce

ola.nilsson3@malmo.se

Mobil: 0768-66 54 01

Arbetsuppgifter: Affärsutveckling, analys och strategi för Malmö Turisms digitala försäljning och marknadsföring.

Oskar Ekström

Projektledare marknadsföring digitala kanaler

oskar.ekstrom@malmo.se

Mobil: 0708-48 95 21

Arbetsuppgifter: Ansvarar för strategier och innehåll på malmotown.com, sociala medier och övriga digitala kanaler. Ansvarar för kampanjer som utförs med externa partners.

Jessica Lindberg

Projektledare PR

jessica.lindberg@malmo.se

Mobil: 0733-44 77 04

Eva Eilstrup

Pressansvarig Privatresor – Föräldraledig till oktober 2018

eva.eilstrup@malmo.se

Telefon: 040-34 22 05

Mobil: 0708-22 41 00

Arbetsuppgifter: PR strategi, pressbearbetning, pressutskick och pressresor.

Marie Åkesson

Travel trade och B2B

marie.akesson@malmo.se

Telefon: 040-34 12 03

Mobil: 0708-34 12 35

 

Anna Åmvall

Projektkoordinator

anna.amvall@malmo.se

Telefon: 040-34 22 27

Mobil: 0709-34 22 27

Arbetsuppgifter: Ansvarar för Malmös värdskapsarbete och B2B-kontakt med Malmös besöksnäring. Samordnar även bokningsbara paketutbud på malmotown.com.

Anna Johansson

Projektkoordinator digitala medier

anna.62.johansson@malmo.se

Mobil: 070-811 59 17

 

Kajsa Kidman

Projektkoordinator digitala medier

kajsa.kidman@malmo.se

Mobil: 070-970 42 80

 

 

Elisabeth Stjernborg

Projektkoordinator

elisabeth.stjernborg@malmo.se

Telefon: 040-34 12 00

Mobil: 072-973 79 96

Arbetsuppgifter: Är delaktig i Malmös värdskapsarbete och kontaktperson för Malmös InfoPoints. Ansvarar för den digitala värdskapsutbildningen

Petra Amri Holmqvist

Projektkoordinator PR

petra.amriholmqvist@malmo.se

Mobil: 070-863 96 34

Caroline Lennefors

Projektkoordinator PR

caroline.lennefors@malmo.se

Mobil: 070-863 96 33

Paul Petersson Rebelo

E-sportsamordnare

paul.petersson-rebelo@malmo.se

Telefon: 040 34 22 26

Mobil: 0709-34 22 26

Arbetsuppgifter: Identifiering och bearbetning av e-sportevenemang. Samordna e-sportinsatser inom staden.

Christopher Johansson

Projektledare

christopher.johansson@malmo.se

Telefon: 040-34 22 28

Mobil: 0709-34 22 28

Arbetsuppgifter: Projektledare kongresser och stora möten, internationella marknaden.

Emma Hänninen

Projektledare

emma.hanninen@malmo.se

Tel: 040-34 22 42

Mobil: 070-934 22 42

Arbetsuppgifter: Projektledare kongresser och stora möten, nationella marknaden.

Camilla Ekberg

Projektledare

camilla.ekberg@malmo.se

Telefon: 040-34 22 14

Mobil: 0709-34 22 14

Arbetsuppgifter: Projektledare kongresser och stora möten inom Malmö stad.

Sara Andersson

Projektledare

sara.andersson15@malmo.se

Mobil: 0708-66 99 67

Arbetsuppgifter: Projektledare kongresser och stora möten, internationella marknaden.

Hanna Lingvide

Projektledare Möten & Kongresser – Tjänstledig

hanna.lingvide@malmo.se

Telefon: 040-34 22 04

Mobil: 0709-34 22 04

 

Karin Tingstedt

Projektledare 

karin.tingstedt@malmo.se

Telefon: 0708-633083

Arbetsuppgifter: Projektledare för Evenemang

Christina Gottberg

Projektkoordinator

christina.gottberg@malmo.se

Telefon: 040-34 12 05

Arbetsuppgifter: Projektkoordinator för Evenemang

Fredrik Johansson

Marknadsförare

Fredrik.Johansson8@malmo.se

Tel: 040-34 12 27

Mobil: 0734-32 48 98